MMA02040C4709FB300
DigiKeys produktnummer
MMA-47ATR-ND - Remsa och spole (TR)
MMA-47ACT-ND - Remsbit (CT)
MMA-47ADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MMA02040C4709FB300
Beskrivning
RES SMD 47 OHM 1% 0.4W 0204
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 Ohms ±1% 0,4W, 2/5W Chipresistor MELF, 0204 Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MMA02040C4709FB300 Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200
Serie
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
MELF, 0204
Resistans
Leverantörens enhetsförpackning
Tolerans
Storlek/dimension
Diam. 0,055" x L 0,142" (1,40 x 3,60mm)