MMA02040C3309FB300
DigiKeys produktnummer
MMA-33ATR-ND - Remsa och spole (TR)
MMA-33ACT-ND - Remsbit (CT)
MMA-33ADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MMA02040C3309FB300
Beskrivning
RES SMD 33 OHM 1% 0.4W 0204
Detaljerad beskrivning
33 Ohms ±1% 0,4W, 2/5W Chipresistor MELF, 0204 Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
MMA02040C3309FB300 Modeller
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
Diam. 0,055" x L 0,142" (1,40 x 3,60mm)