MFU1206FF00750P100
DigiKeys produktnummer
MFU1206.75TR-ND - Remsa och spole (TR)
MFU1206.75CT-ND - Remsbit (CT)
MFU1206.75DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MFU1206FF00750P100
Beskrivning
FUSE BOARD MNT 750MA 63VDC 1206
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
750 mA AC 63 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
MFU1206FF00750P100 Modeller
Brytkapacitet @ märkspänning
50A
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Smältning I²t
0.0022
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Säkringstyp
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" x H 0,022" (3,20 x 1,60 x 0,55mm)
Strömklassning (Ampere)
DC-kallresistans
0.33 Ohms