MCU0805MD2492BP100
DigiKeys produktnummer
MCU0805-24.9K-MBTR-ND - Remsa och spole (TR)
MCU0805-24.9K-MBCT-ND - Remsbit (CT)
MCU0805-24.9K-MBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCU0805MD2492BP100
Beskrivning
RES 24.9K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
24.9 kOhms ±0,1% 0,26W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
MCU0805MD2492BP100 Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200, fuktbeständig
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,024" (0,62mm)