MCU08050D1503BP500
DigiKeys produktnummer
749-MCU08050D1503BP500TR-ND - Remsa och spole (TR)
749-MCU08050D1503BP500CT-ND - Remsbit (CT)
749-MCU08050D1503BP500DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCU08050D1503BP500
Beskrivning
RES 150K OHM 0.1% 1/8W 0805
Detaljerad beskrivning
150 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande Tunnfilm
EDA-/CAD-modeller
MCU08050D1503BP500 Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)