MCU08050D1242BP100 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay
I lager: 0
Datablad
Direkt
Panasonic Industry
I lager: 2 964
Datablad
Direkt
Susumu
YAGEO
Uppgradering
Susumu
Uppgradering
TE Connectivity Passive Product
Similar
Vishay Dale
Similar
Vishay Dale
12.4 kOhms ±0,1% 0,125W, 1/8W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Svavelhindrande Tunnfilm
MCU08050D1242BP100
DigiKeys produktnummer
MCU08050D1242BP100-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MCU08050D1242BP100
Beskrivning
RES 12.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
MCU08050D1242BP100 Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande
Tillv.
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)