CMA02040X1509GB300
DigiKeys produktnummer
CMA-15TR-ND - Remsa och spole (TR)
CMA-15CT-ND - Remsbit (CT)
CMA-15DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CMA02040X1509GB300
Beskrivning
RES SMD 15 OHM 2% 0.4W 0204
Detaljerad beskrivning
15 Ohms ±2% 0,4W, 2/5W Chipresistor MELF, 0204 AEC-Q200, pulsmotstånd Kolfilm
EDA-/CAD-modeller
CMA02040X1509GB300 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Storlek/dimension
Diam. 0,055" x L 0,142" (1,40 x 3,60mm)