CMA02040X1001GB300
DigiKeys produktnummer
CMA-1.0KTR-ND - Remsa och spole (TR)
CMA-1.0KCT-ND - Remsbit (CT)
CMA-1.0KDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CMA02040X1001GB300
Beskrivning
RES SMD 1K OHM 2% 0.4W 0204
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 kOhms ±2% 0,4W, 2/5W Chipresistor MELF, 0204 AEC-Q200, pulsmotstånd Kolfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CMA02040X1001GB300 Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
AEC-Q200, pulsmotstånd
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
MELF, 0204
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
Diam. 0,055" x L 0,142" (1,40 x 3,60mm)