ACASN1001U1001P1AT
DigiKeys produktnummer
749-1773-2-ND - Remsa och spole (TR)
749-1773-1-ND - Remsbit (CT)
749-1773-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ACASN1001U1001P1AT
Beskrivning
ACAS 0606 1K0 U 1K0 AT P1
Tillverkarens standardleveranstid
38 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1k Ohm ±0,1% 125mW Effekt per element Isolerad 2 Resistansnät matriser ±10ppm/°C 0606, konvex
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ACASN1001U1001P1AT Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Effekt per element
125mW
Tillverkare
Vishay
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q200
Kretstyp
Isolerad
Tillämpningar
Spänningsdelare (TCR-matchad)
Resistans (Ohm)
1k
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±0,1%
Inkapsling/låda
0606, konvex
Antal motstånd
2
Leverantörens enhetsförpackning
0606
Resistormatchningsförhållande
±0,05%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,059" (1,60 x 1,50mm)
Resistor-förhållande-avdrift
±5ppm/°C
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)