ACASA1001S1002P100
DigiKeys produktnummer
749-1017-2-ND - Remsa och spole (TR)
749-1017-1-ND - Remsbit (CT)
749-1017-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ACASA1001S1002P100
Beskrivning
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 1206
Detaljerad beskrivning
1k, 10k Ohm ±0,1% 100mW Effekt per element Isolerad 4 Resistansnät matriser ±25ppm/°C 1206 (metrisk 3216), konvex, anslutningar långsida
EDA-/CAD-modeller
ACASA1001S1002P100 Modeller
Kategori
Resistor-förhållande-avdrift
±15ppm/°C
Effekt per element
100mW
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Resistans (Ohm)
1k, 10k
Tolerans
±0,1%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,059" (3,20 x 1,50mm)
Resistormatchningsförhållande
±0,05%
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)