ACASA1001S1001P1AT
DigiKeys produktnummer
749-1016-2-ND - Remsa och spole (TR)
749-1016-1-ND - Remsbit (CT)
749-1016-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ACASA1001S1001P1AT
Beskrivning
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 1206
Detaljerad beskrivning
1k Ohm ±0,1% 125mW Effekt per element Isolerad 4 Resistansnät matriser ±25ppm/°C 1206 (metrisk 3216), konvex, anslutningar långsida
EDA-/CAD-modeller
ACASA1001S1001P1AT Modeller
Effekt per element
125mW
Serie
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Kretstyp
Isolerad
Godkännande
AEC-Q200
Resistans (Ohm)
1k
Tolerans
±0,1%
Resistormatchningsförhållande
±0,05%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,059" (3,20 x 1,50mm)
Resistor-förhållande-avdrift
±15ppm/°C
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)