ACASA1000S1000P1AT
DigiKeys produktnummer
749-1014-2-ND - Remsa och spole (TR)
749-1014-1-ND - Remsbit (CT)
749-1014-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ACASA1000S1000P1AT
Beskrivning
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 1206
Tillverkarens standardleveranstid
38 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Ohm ±0,1% 125mW Effekt per element Isolerad 4 Resistansnät matriser ±25ppm/°C 1206 (metrisk 3216), konvex, anslutningar långsida
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ACASA1000S1000P1AT Modeller
Kategori
Antal stift
8
Tillverkare
Vishay
Effekt per element
125mW
Serie
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Kretstyp
Isolerad
Godkännande
AEC-Q200
Resistans (Ohm)
100
Tillämpningar
Spänningsdelare (TCR-matchad)
Tolerans
±0,1%
Monteringstyp
Ytmontering
Antal motstånd
4
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216), konvex, anslutningar långsida
Resistormatchningsförhållande
±0,05%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,059" (3,20 x 1,50mm)
Resistor-förhållande-avdrift
±15ppm/°C
Höjd - monterad (max)
0,022" (0,55mm)