VJ2008Y102KXUSTX1
DigiKeys produktnummer
720-1580-2-ND - Remsa och spole (TR)
720-1580-1-ND - Remsbit (CT)
720-1580-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ2008Y102KXUSTX1
Beskrivning
CAP CER 1000PF 250VAC X7R 2008
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±10% 250VAC Keramiska kondensatorer X7R 2008 (metrisk 5020)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VJ2008Y102KXUSTX1 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
X1, Y2
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
2008 (metrisk 5020)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,200" x B 0,080" (5,08 x 2,03mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,086" (2,18mm)