VJ1210Y222JXEAT
DigiKeys produktnummer
VJ1210Y222JXEAT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ1210Y222JXEAT
Beskrivning
CAP CER 2200PF 500V X7R 1210
Detaljerad beskrivning
2200 pF ±5% 500V Keramiska kondensatorer X7R 1210 (metrisk 3225)
EDA-/CAD-modeller
VJ1210Y222JXEAT Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,067" (1,70mm)