VJ1206Y683KXBMP är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Vitramon
I lager: 6 000
Datablad
Uppgradering
Vishay Vitramon
I lager: 0
Datablad
I lager: 268
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
0.068 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
VJ1206Y683KXBMP
DigiKeys produktnummer
VJ1206Y683KXBMP-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ1206Y683KXBMP
Beskrivning
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
VJ1206Y683KXBMP Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,067" (1,70mm)