VJ1206Y562JLEAJ32
DigiKeys produktnummer
720-VJ1206Y562JLEAJ32TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ1206Y562JLEAJ32
Beskrivning
CAP CER 5600 PF 500V X7R 1206 PB
Detaljerad beskrivning
5600 pF ±5% 500V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
VJ1206Y562JLEAJ32 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tillv.
Egenskaper
Hög temperatur
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,067" (1,70mm)