VJ1206Y473KBBAT4X är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Vitramon
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Vishay Vitramon
I lager: 0
Datablad
Direkt
KYOCERA AVX
I lager: 980
Direkt
KEMET
KEMET
TDK
0.047 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
VJ1206Y473KBBAT4X
DigiKeys produktnummer
720-1084-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ1206Y473KBBAT4X
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
VJ1206Y473KBBAT4X Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Öppet läge, mjuk avslutning
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,132" x B 0,063" (3,35 x 1,60mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,067" (1,70mm)