VJ0805Y473JXJCW1BC
DigiKeys produktnummer
720-1772-2-ND - Remsa och spole (TR)
720-1772-1-ND - Remsbit (CT)
720-1772-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ0805Y473JXJCW1BC
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±5% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
VJ0805Y473JXJCW1BC Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)