VJ0805Y472JXBCW1BC är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Vitramon
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Vishay Vitramon
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Direkt
KYOCERA AVX
Direkt
KYOCERA AVX
Similar
KEMET
Similar
TDK
Parametrisk ekvivalent
Walsin Technology Corporation
4700 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
VJ0805Y472JXBCW1BC
DigiKeys produktnummer
VJ0805Y472JXBCW1BC-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ0805Y472JXBCW1BC
Beskrivning
CAP CER 4700PF 100V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
VJ0805Y472JXBCW1BC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)