VJ0805Y333JLJAJ32
DigiKeys produktnummer
720-VJ0805Y333JLJAJ32TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ0805Y333JLJAJ32
Beskrivning
CAP CER 33000 PF 16V X7R 0805 PB
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.033 µF ±5% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VJ0805Y333JLJAJ32 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tillv.
Egenskaper
Hög temperatur
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)