VJ0805Y105KXQRW1BC
DigiKeys produktnummer
720-VJ0805Y105KXQRW1BCTR-ND - Remsa och spole (TR)
720-VJ0805Y105KXQRW1BCCT-ND - Remsbit (CT)
720-VJ0805Y105KXQRW1BCDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ0805Y105KXQRW1BC
Beskrivning
CAP CER 1UF 10V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µF ±10% 10V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VJ0805Y105KXQRW1BC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)