VJ0805Y102KXACW1BC
DigiKeys produktnummer
720-1603-2-ND - Remsa och spole (TR)
720-1603-1-ND - Remsbit (CT)
720-1603-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ0805Y102KXACW1BC
Beskrivning
CAP CER 1000PF 50V X7R 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
VJ0805Y102KXACW1BC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)