VJ0805A152JXBMR är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Vitramon
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Vishay Vitramon
I lager: 0
Datablad
Similar
Similar
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
1500 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
VJ0805A152JXBMR
DigiKeys produktnummer
VJ0805A152JXBMR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ0805A152JXBMR
Beskrivning
CAP CER 1500PF 100V C0G/NP0 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
VJ0805A152JXBMR Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)