VJ0603Y472KXCAC
DigiKeys produktnummer
720-1977-2-ND - Remsa och spole (TR)
720-1977-1-ND - Remsbit (CT)
720-1977-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ0603Y472KXCAC
Beskrivning
CAP CER 4700PF 200V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±10% 200V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
VJ0603Y472KXCAC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,038" (0,97mm)