VJ0603Y472KBCAT
DigiKeys produktnummer
720-VJ0603Y472KBCATTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ0603Y472KBCAT
Beskrivning
MLCC
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±10% 200V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Egenskaper
Mjuk avslutning
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,038" (0,97mm)