VJ0603D0R6VXPAJ
DigiKeys produktnummer
720-VJ0603D0R6VXPAJTR-ND - Remsa och spole (TR)
720-VJ0603D0R6VXPAJCT-ND - Remsbit (CT)
720-VJ0603D0R6VXPAJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ0603D0R6VXPAJ
Beskrivning
CAP CER 0.6PF 250V C0G/NP0 0603
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.6 pF ±0,05pF 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
VJ0603D0R6VXPAJ Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Hög Q, låg förlust
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±0,05pF
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,037" (0,94mm)