VJ0603A6R8CXBAC
DigiKeys produktnummer
720-VJ0603A6R8CXBACTR-ND - Remsa och spole (TR)
720-VJ0603A6R8CXBACCT-ND - Remsbit (CT)
720-VJ0603A6R8CXBACDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ0603A6R8CXBAC
Beskrivning
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 0603
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6.8 pF ±0,25pF 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VJ0603A6R8CXBAC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±0,25pF
Tjocklek (max)
0,038" (0,97mm)