VJ0603A470FXJCW1BC är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Vitramon
I lager: 3 754
Datablad
Uppgradering
Vishay Vitramon
I lager: 0
Datablad
I lager: 531
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
Walsin Technology Corporation
KEMET
47 pF ±1% 16V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
VJ0603A470FXJCW1BC
DigiKeys produktnummer
VJ0603A470FXJCW1BC-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ0603A470FXJCW1BC
Beskrivning
CAP CER 47PF 16V C0G/NP0 0603
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
VJ0603A470FXJCW1BC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±1%
Tjocklek (max)
0,034" (0,87mm)