VJ0603A102GXJPW1BC
DigiKeys produktnummer
720-VJ0603A102GXJPW1BCTR-ND - Remsa och spole (TR)
720-VJ0603A102GXJPW1BCCT-ND - Remsbit (CT)
720-VJ0603A102GXJPW1BCDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ0603A102GXJPW1BC
Beskrivning
CAP CER 1000PF 16V C0G/NP0 0603
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±2% 16V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VJ0603A102GXJPW1BC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±2%
Tjocklek (max)
0,034" (0,87mm)