VJ0505D470JXPAJ
DigiKeys produktnummer
720-1430-2-ND - Remsa och spole (TR)
720-1430-1-ND - Remsbit (CT)
720-1430-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ0505D470JXPAJ
Beskrivning
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 0505
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 pF ±5% 250V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0505 (metrisk 1313)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VJ0505D470JXPAJ Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Hög Q, låg förlust
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0505 (metrisk 1313)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,055" x B 0,055" (1,40 x 1,40mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)