VJ0402Y152KLXAJ32
DigiKeys produktnummer
720-VJ0402Y152KLXAJ32TR-ND - Remsa och spole (TR)
720-VJ0402Y152KLXAJ32CT-ND - Remsbit (CT)
720-VJ0402Y152KLXAJ32DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ0402Y152KLXAJ32
Beskrivning
CAP CER 1500 PF 25V X7R 0402 PB
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1500 pF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
VJ0402Y152KLXAJ32 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tillv.
Egenskaper
Hög temperatur
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,024" (0,60mm)