VJ0402D300FXAAJ
DigiKeys produktnummer
720-VJ0402D300FXAAJTR-ND - Remsa och spole (TR)
720-VJ0402D300FXAAJCT-ND - Remsbit (CT)
720-VJ0402D300FXAAJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ0402D300FXAAJ
Beskrivning
CAP CER 30PF 50V C0G/NP0 0402
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
30 pF ±1% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
VJ0402D300FXAAJ Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Hög Q, låg förlust
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,040" x B 0,020" (1,02 x 0,51mm)
Tolerans
±1%
Tjocklek (max)
0,024" (0,61mm)