VJ0402D1R3BXCAJ
DigiKeys produktnummer
720-1879-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ0402D1R3BXCAJ
Beskrivning
CAP CER 1.3PF 200V C0G/NP0 0402
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.3 pF ±0,1pF 200V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VJ0402D1R3BXCAJ Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Hög Q, låg förlust
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,040" x B 0,020" (1,02 x 0,51mm)
Tolerans
±0,1pF
Tjocklek (max)
0,024" (0,61mm)