VJ0402A390JNAAJ
DigiKeys produktnummer
720-1193-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ0402A390JNAAJ
Beskrivning
CAP CER 39PF 50V 0402 EPOXY
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
39 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
VJ0402A390JNAAJ Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Epoximonterbar, omagnetisk
Artikelstatus
Föråldrad
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,024" (0,60mm)