VJ0402A101JXBAC är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Vitramon
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Vishay Vitramon
I lager: 9 809
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
100 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
VJ0402A101JXBAC
DigiKeys produktnummer
VJ0402A101JXBAC-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ0402A101JXBAC
Beskrivning
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0402
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
VJ0402A101JXBAC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,024" (0,60mm)