VJ0402A101JXAAC
DigiKeys produktnummer
720-1870-2-ND - Remsa och spole (TR)
720-1870-1-ND - Remsbit (CT)
720-1870-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VJ0402A101JXAAC
Beskrivning
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0402
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
VJ0402A101JXAAC Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,024" (0,60mm)