GA0805Y104KXBBT31G
DigiKeys produktnummer
720-GA0805Y104KXBBT31GTR-ND - Remsa och spole (TR)
720-GA0805Y104KXBBT31GCT-ND - Remsbit (CT)
720-GA0805Y104KXBBT31GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GA0805Y104KXBBT31G
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
GA0805Y104KXBBT31G Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)