GA0603Y333JXAAC31G är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
0.033 µF ±5% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
GA0603Y333JXAAC31G
DigiKeys produktnummer
GA0603Y333JXAAC31G-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GA0603Y333JXAAC31G
Beskrivning
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0603
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
GA0603Y333JXAAC31G Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,038" (0,97mm)