GA0603A101JXBAC31G
DigiKeys produktnummer
720-GA0603A101JXBAC31GTR-ND - Remsa och spole (TR)
720-GA0603A101JXBAC31GCT-ND - Remsbit (CT)
720-GA0603A101JXBAC31GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GA0603A101JXBAC31G
Beskrivning
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0603
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
GA0603A101JXBAC31G Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,038" (0,97mm)