GA0402Y102KXAAC31G
DigiKeys produktnummer
720-GA0402Y102KXAAC31GTR-ND - Remsa och spole (TR)
720-GA0402Y102KXAAC31GCT-ND - Remsbit (CT)
720-GA0402Y102KXAAC31GDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GA0402Y102KXAAC31G
Beskrivning
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
GA0402Y102KXAAC31G Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,024" (0,60mm)