GA0402Y102JXAAC31G är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Vitramon
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Vishay Vitramon
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
1000 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
GA0402Y102JXAAC31G
DigiKeys produktnummer
GA0402Y102JXAAC31G-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GA0402Y102JXAAC31G
Beskrivning
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
GA0402Y102JXAAC31G Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,024" (0,60mm)