TR3E475K050C0300
DigiKeys produktnummer
718-1378-2-ND - Remsa och spole (TR)
718-1378-1-ND - Remsbit (CT)
718-1378-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TR3E475K050C0300
Beskrivning
CAP TANT 4.7UF 10% 50V 2917
Detaljerad beskrivning
4.7 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 50 V 2917 (metrisk 7343) 300mOhm
EDA-/CAD-modeller
TR3E475K050C0300 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,170" (4,32mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
E
Spänning - märkt
50 V