TR3B476K6R3C0550 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Sprague
I lager: 2 002
Vishay Sprague
I lager: 17 594
Datablad
Similar
I lager: 822
KEMET
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
I lager: 405
47 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 6.3 V 1411 (metrisk 3528) 550mOhm
TR3B476K6R3C0550
DigiKeys produktnummer
TR3B476K6R3C0550-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TR3B476K6R3C0550
Beskrivning
CAP TANT 47UF 10% 6.3V 1411
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
TR3B476K6R3C0550 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
550mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
1411 (metrisk 3528)
Storlek/dimension
L 0,138" x B 0,110" (3,50 x 2,80mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,083" (2,11mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
B
Spänning - märkt
6.3 V