TR3B336K010C0600
DigiKeys produktnummer
718-TR3B336K010C0600TR-ND - Remsa och spole (TR)
718-TR3B336K010C0600CT-ND - Remsbit (CT)
718-TR3B336K010C0600DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TR3B336K010C0600
Beskrivning
CAP TANT 33UF 10% 10V 1411
Detaljerad beskrivning
33 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 10 V 1411 (metrisk 3528) 600mOhm
EDA-/CAD-modeller
TR3B336K010C0600 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
600mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1411 (metrisk 3528)
Storlek/dimension
L 0,138" x B 0,110" (3,50 x 2,80mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,083" (2,11mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
B
Spänning - märkt
10 V