T97F336K050EAA
DigiKeys produktnummer
718-1924-2-ND - Remsa och spole (TR)
718-1924-1-ND - Remsbit (CT)
718-1924-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T97F336K050EAA
Beskrivning
CAP TANT 33UF 10% 50V 3024
Detaljerad beskrivning
33 µF Konformt ytskikt Tantalkondensatorer 50 V 3024 (metrisk 7660) 150mOhm
EDA-/CAD-modeller
T97F336K050EAA Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
3024 (metrisk 7660)
Storlek/dimension
L 0,299" x B 0,236" (7,60 x 6,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,201" (5,10mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
F
Spänning - märkt
50 V