T59EL477M016C0020
DigiKeys produktnummer
718-T59EL477M016C0020TR-ND - Remsa och spole (TR)
718-T59EL477M016C0020CT-ND - Remsbit (CT)
718-T59EL477M016C0020DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T59EL477M016C0020
Beskrivning
T59477M016EL2T0020
Detaljerad beskrivning
470 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 16 V 2917 (metrisk 7343) 20mOhm vid 100kHz
EDA-/CAD-modeller
T59EL477M016C0020 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
20mOhm vid 100kHz
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Kapacitans
470 µF
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,169" (4,30mm)
Spänning - märkt
16 V