T55V227M6R3C0015 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | T55V227M6R3C0015 |
Beskrivning | CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917 |
Tillverkarens standardleveranstid | 99 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 220 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 6.3 V 2917 (metrisk 7343) 15mOhm vid 100kHz |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | T55V227M6R3C0015 Modeller |
Kategori | ESR (Equivalent Series Resistance) 15mOhm vid 100kHz |
Tillverkare Vishay Sprague | Arbetstemperatur -55°C-105°C |
Serie | Monteringstyp Ytmontering |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 2917 (metrisk 7343) |
Artikelstatus Aktiv | Storlek/dimension L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm) |
Kapacitans 220 µF | Höjd - monterad (max) 0,079" (2,00mm) |
Tolerans ±20% | Tillverkarens storlekskod V |
Spänning - märkt 6.3 V | Egenskaper General Purpose |