T55V157M6R3C0018
DigiKeys produktnummer
3581-T55V157M6R3C0018TR-ND - Remsa och spole (TR)
3581-T55V157M6R3C0018CT-ND - Remsbit (CT)
3581-T55V157M6R3C0018DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T55V157M6R3C0018
Beskrivning
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
150 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 6.3 V 2917 (metrisk 7343) 18mOhm vid 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T55V157M6R3C0018 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
18mOhm vid 100kHz
Tillverkare
Vishay Sprague
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
150 µF
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
V
Spänning - märkt
6.3 V