T55V107M010C0045
DigiKeys produktnummer
718-2190-2-ND - Remsa och spole (TR)
718-2190-1-ND - Remsbit (CT)
718-2190-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T55V107M010C0045
Beskrivning
CAP TANT POLY 100UF 10V 2917
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 10 V 2917 (metrisk 7343) 45mOhm vid 100kHz
EDA-/CAD-modeller
T55V107M010C0045 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm vid 100kHz
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
100 µF
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
V
Spänning - märkt
10 V