T55T107M6R3C0070
DigiKeys produktnummer
718-2187-2-ND - Remsa och spole (TR)
718-2187-1-ND - Remsbit (CT)
718-2187-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T55T107M6R3C0070
Beskrivning
CAP TANT POLY 100UF 6.3V 1411
Tillverkarens standardleveranstid
45 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 6.3 V 1411 (metrisk 3528) 70mOhm vid 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T55T107M6R3C0070 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm vid 100kHz
Tillverkare
Vishay Sprague
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1411 (metrisk 3528)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,138" x B 0,110" (3,50 x 2,80mm)
Kapacitans
100 µF
Höjd - monterad (max)
0,047" (1,20mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
T
Spänning - märkt
6.3 V